![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 1571171
*
nr 157 1171
Tekanna
Keramik/metall, England, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 20:32:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik metall tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
*
Tekanna
nr 157 1171
Tekanna
Keramik/metall, England, (sk)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 20:32:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik metall tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:50 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55